Eetrivaikus

Meie viimasest blogipostitusest on meeletu aeg möödunud. Jälle :) Seekord oli peamiseks põhjuseks see, et Bosse avastas terve talve Silvia käe all oma sisemist kutsikat :)

Silvia kutsikakool tundus mulle ideaalse meelelahutusena talviseks tubaseks perioodiks. Hea võtta kätte juba tuttavad ja vähem tuttavad trikid, et neid siis õhtul treenida. Kutsikakool võib selle kursuse raames kõlada veidi hirmutavat. Jah, grupi moodustavad enamjaolt alla-aastased koerad, mõned napilt 1-kuused. Nende kõrval on vanemaid ja elukogenumaid ka kuhjaga. Seekord oli kõige vanemaks osaliseks vist 8 aastane Toller.

Trikid, mida Silvia kutsikakoolis õpetatakse, on ühest küljest lihtsad, aga teisalt arendavad tohutult koera kehatunnetust, koordinatsiooni, tasakaalu, treenivad erinevaid lihaseid, sh kerelihaseid, mis stabiliseerivad ja kaitsevad selgroogu. Füüsiliste väljakutsete kõrval on ka neid trikke, mis nõuavad koeralt tugevat mõtlemisvõimet, arusaamist maailmas kehtivatest füüsikaseadustest ja asjade mehhaanikast ning seosete loomist. Need on kõik oskused, mis kuluvad igas vanuses koerale ära. Mulle on alati meeldinud see Silvia soovitus õpetada oma koerale nii palju trikke, kui sa suudad välja mõelda.

Nende 14 nädala tulemusena valmis Bosse tegemistest selline vahva videoklipike

Bosse sai endale sellelt kursuselt lisaks uutele oskustele ka palju uusi ideid, mida oma jõu- ja ilunumbrite programmis regulaarselt harjutada vormis hoidmiseks. Soovitan kursust soojalt kõigile! Silvia supersoe ja individuaalne tagasiside igale õpilasele on hindamatu :)

Lisa kommentaar